Sugarloaf Rock
Australia,  Australia Zachodnia

MARGARET RIVER W ZACHODNIEJ AUSTRALII

Margaret River w Zachodniej Australii to malowniczy region położony około 300 km na południe od Perth. Miejsce słynie z butikowych winiarni produkujących jedne z najlepszych win w Australii. Oprócz tego znajdziesz tutaj nieskazitelne plaże, piękne formacje skalne oraz kempingi położone z dala od cywilizacji. Margaret River w Zachodniej Australii to świetny pomysł na weekend za miastem, a nawet dłuższe wakacje. Można tu zarówno odpocząć, jak i spędzić czas aktywnie. Poniżej nieco więcej informacji na ten temat.

LATARNIE MORSKIE

Region Margaret River w Zachodniej Australii rozciąga się na ponad 100 km pomiędzy dwoma przylądkami, Cape Naturaliste oraz Cape Leeuwin. W tych dwóch miejscach znajdują się latarnie morskie, które pięknie zdobią wybrzeże. Za niewielką opłatą można wejść na ich teren. Bilet wstępu do Cape Naturaliste Lighthouse kosztuje 15 AUD, a do Cape Leeuwin Lighthouse 20 AUD. Cape Leeuwin to szczególne miejsce na mapie Australii. Przylądek wyznacza granicę między Oceanem Indyjskim i Oceanem Południowym.

Margaret River w Zachodniej Australii
Cape Leeuwin Lighthouse

SZLAKI PIESZE

Rejon Margaret River w Zachodniej Australii to raj dla miłośników pieszych wędrówek. Jeżeli lubisz długie trekkingi z plecakiem, być może zainteresuje Cię Cape to Cape Track, mający 135 km. Jest to najdłuższy szlak pieszy prowadzący wzdłuż australijskiego wybrzeża. Więcej informacji na temat tego trekkingu znajdziesz w osobnych wpisach, Cape to Cape Track: co musisz wiedzieć oraz Cape to Cape Track: moja trasa. Jeżeli nie czujesz się na siłach, aby pokonać całe 135 km, zawsze możesz zrobić krótszy fragment tego szlaku.

Cape to Cape Track Western Australia
Cape to Cape Track

FORMACJE SKALNE

W rejonie Margaret River w Zachodniej Australii nie brakuje spektakularnych formacji skalnych. Jednym z moich ulubionych miejsc jest Sugarloaf Rock, czyli majestatyczna skała wyłaniająca się z Oceanu Indyjskiego. Coś wspaniałego! Kolejne godne polecenia miejsce to Canal Rocks, czyli wąski kanał wyrzeźbiony między granitowymi skałami. Warto też podjechać do The Aquarium oraz Injidup Natural Spa. Są to baseny skalne ze stosunkowo płytką wodą. Do wszystkich tych miejsc dojedziesz autem 2WD.

Sugarloaf Rock
Sugarloaf Rock

JASKINIE

W rejonie Margaret River w Zachodniej Australii znajduje się ponad 100 jaskiń, których wnętrze ukształtowało się w ciągu przeszło miliona lat. Nie wszystkie są dostępne dla turystów, ale wybór jest spory. Możesz zwiedzić Ngilgi Cave, Mammoth Cave, Lake Cave oraz Jewel Cave. Ja odwiedziłam tą ostatnią i nie żałuję! Jaskinia jest przepiękna. Bilet wstępu do Jewel Cave kosztuje 22,50 AUD. Miejsce jest czynne codziennie od godziny 9:00 do 17:00. Jaskinię zwiedza się z przewodnikiem. Wycieczka trwa około godzinę.

Jewel Cave
Jewel Cave

PLAŻE

W tej okolicy nie brakuje pięknych plaż. Te, do których można dotrzeć wyłącznie pieszo lub autem 4WD są mniej uczęszczane. Te, które znajdują się bliżej miast mogą być pełne ludzi, szczególnie w sezonie. Jednym z popularnych ośrodków turystycznych jest Hamelin Bay. Przy odrobinie szczęścia zobaczysz tam wielkie płaszczki. Jeżeli szukasz czegoś mniej popularnego to wsiadaj w auto 4WD lub zrób krótki fragment Cape to Cape Track i zatrzymaj się tam, gdzie Ci się spodoba. Najlepsze plaże nie są nawet zaznaczone na mapie!

Margaret River w Zachodniej Australii
Cape to Cape Track

WODOSPADY

W rejonie Margaret River w Zachodniej Australii znajdują się dwa sezonowe wodospady, Quinninup Falls oraz Meekadarribee Falls. Quinninup Falls jest położony niedaleko Yallingup. Można go zobaczyć zarówno australijskim latem, jak i zimą. Aby dotrzeć do wodospadu należy przejść kilka kilometrów pieszo zgodnie ze wskazówkami google maps. Meekadarribee Falls znajduje się między Gracetown, a Margaret River. Niestety latem nie zobaczysz tam ani kropli wody. Koniecznie wpadnij zobaczyć ten wodospad jesienią lub zimą.

Quinninup Falls
Quinninup Falls

LASY

Szukasz ciszy i spokoju? Chcesz spędzić trochę czasu z dala od cywilizacji? Jeżeli tak to polecam Las Boranup Karri w rejonie Margaret River w Zachodniej Australii. Totalnie magiczne miejsce! Drzewostan jest zdominowany przez Eucalyptus Divericolor, jedno z najwyższych drzew liściastych na świecie. Warto spędzić noc na polu namiotowym właśnie w tej okolicy. Do wyboru masz między innymi obozowisko Conto z dość przyzwoitą infrastrukturą lub obozowisko Point Road, w buszu, gdzie dojedziesz tylko autem 4WD.

Las Boranup Karri
Las Boranup Karri

MIASTA

Jeżeli brakuje Ci miejskiego klimatu, wpadnij do Augusta, Margaret River, Dunsborough lub Busselton. Szczególnie polecam odwiedzić to ostatnie miasteczko. W Busselton znajdziesz najdłuższe molo na półkuli południowej, które ma prawie 2 km długości. Spacer po nim zajmuje dobre kilkadziesiąt minut. Wejście na molo kosztuje 4 AUD dla osoby dorosłej. W ofercie są również dwie inne atrakcje, przejazd pociągiem oraz podwodne obserwatorium. Jeżeli natomiast szukasz fajnej knajpy, koniecznie odwiedź The Fire Station.

Margaret River w Zachodniej Australii
Busselton

WINIARNIE

Od tego powinnam zacząć, ale ponoć najlepsze zostawia się na koniec. Rejon Margaret River w Zachodniej Australii słynie przede wszystkim z produkcji wina. W tej okolicy znajduje się obecnie ponad 200 winiarni. Dlaczego więc nie odwiedzić chociaż jednej? Wiele z nich oferuje wycieczki dla turystów połączone z degustacją trunków. Ja osobiście nie miałam okazji wybrać się do żadnej lokalnej winiarni, ale mam nadzieję, że niebawem się to zmieni. Muszę tylko znaleźć sobie kierowcę, bo jak mam prowadzić auto po degustacji?

To już wszystkie atrakcje, które czekają na Ciebie w Margaret River w Zachodniej Australii. Która z nich podoba Ci się najbardziej? Daj znać w komentarzu!


Hej, tu Karolina, autorka tego bloga. Jeżeli korzystasz z moich treści i uważasz, że są one wartościowe to będzie mi bardzo miło, jeżeli wesprzesz moją działalność, stawiając mi wirtualną kawę. Pisanie bloga sprawia mi ogromną frajdę, ale pochłania mnóstwo czasu i energii. Kawa zawsze się przyda!

Postaw mi kawę na buycoffee.to