Co spakować na Western Arthurs Traverse
Australia,  Tasmania

CO SPAKOWAĆ NA WESTERN ARTHURS TRAVERSE?

Jak spakować się na kilkudniowe wyjście w góry, aby pozostać samowystarczalnym, a także utrzymać wagę plecaka na niskim poziomie? Na długich dystansach każdy kilogram ma znaczenie. Jednocześnie nie można lekceważyć kwestii bezpieczeństwa. Szczerze mówiąc, jestem bardzo zadowolona z tego, co wzięłam ze sobą na Western Arthurs Traverse. Niczego mi nie zabrakło, a każda spakowana rzecz była użyta przynajmniej raz. Poza apteczką oczywiście! Więcej informacji o tym, co spakować na Western Arthurs Traverse poniżej.

JEDZENIE & WODA

Oto lista produktów, które zabrałam ze sobą na Western Arthurs Traverse, aby zabezpieczyć posiłki na 8 dni. Warto wspomnieć, że mój plan przewidywał pokonanie odcinka z Alpha Moraine do Kappa Moraine w ciągu 7 dni. Dlaczego więc spakowałam więcej jedzenia? Arthur Range słynie z nieprzewidywalnej pogody. Wędrówka w deszczu, szczególnie po opuszczeniu Lake Oberon, nie jest wskazana. Byłam przygotowana, aby spędzić jeden dzień w namiocie w przypadku załamania pogody. Wodę można uzupełniać na szlaku.

PRODUKTKOMENTARZ
8 batonów proteinowychśniadanie
8 posiłków John Westlunch
7 posiłków Back Country Cuisineobiad
4 tabliczki czekoladyczekolady nigdy za wiele
2 paczki Tim Tamspozycja obowiązkowa
1 paczka orzechówbrak
8 saszetek kawy rozpuszczalnejna rano
7 torebek herbatyna wieczór
20 tabletek musujących multiwitaminazastrzyk energii
2 plastikowe butelki na wodękażda o pojemności 1,5L

SPRZĘT GÓRSKI & KEMPINGOWY

Western Arthurs Traverse to jeden z najbardziej wymagających szlaków na Tasmanii o łącznym przewyższeniu ponad 7500 metrów. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby utrzymać wagę plecaka na niskim poziomie. Lżejszy plecak oznacza przyjemniejszą wędrówkę i sprawniejsze pokonywanie przeszkód. Ultra lekki sprzęt jest tutaj na wagę złota. Dzięki niemu skutecznie zmniejszysz wagę początkową plecaka. Trzysezonowy namiot oraz śpiwór w komforcie do –5°C to rekomendowane minimum latem na Tasmanii.

SPRZĘTKOMENTARZ
1 plecak górskipojemność 70L
1 ultralekki namiot Kathmandu Lansanwaga 1,72kg
1 śpiwór Kathmandu Ikaruswaga 1,27kg
1 materac Mountain Designwaga 0,8kg
30 metrów liny wspinaczkowej (6 mm)do wciągania plecaka
1 Garmin inReach Mini 2w razie wypadku
1 mapa papierowa Western Arthurw skali 1:50 000
1 wodoodporna płachta survivalowaschron
1 latarka czołowabrak
1 kuchenka gazowaz garnkiem o pojemności 1L
1 butla z gazemkartusz 460g
2 zapalniczki1 zapasowa
1 metalowy kubekbrak
1 zestaw sztućcównóż, widelec i łyżka
25 tabletek Micropur Fortedo uzdatniania wody
5 worków na śmiecileave no trace

UBRANIA

Jakie spakować ubrania, aby być przygotowanym na każdą pogodę, nie wziąć zbyt wiele i jednocześnie czuć się komfortowo na szlaku? Poza rzeczami oczywistymi, takimi jak buty górskie i kurtka przeciwdeszczowa, reszta jest w dużej mierze kwestią indywidualną. Ja zazwyczaj chodzę po górach w legginsach i bluzce z długim rękawem. Wiele osób pewnie by nie wytrzymało w takim zestawieniu. Ważna uwaga. Celowo zabrałam ze sobą małą ilość ubrań na Western Arthurs Traverse, co ponownie zredukowało wagę plecaka.

PRZEDMIOTKOMENTARZ
1 kurtka przeciwdeszczowa Kathmanduz gore-texu
1 para butów górskich Hi-Tecze skóry
2 pary legginsów1 para zapasowa
4 bluzki z długim rękawemzmiana co drugi dzień
1 ciepła bluza z kapturembrak
1 czapka zimowabrak
3 zestawy bieliznymajtki i skarpetki
1 para klapekna wieczór

KOSMETYKI & APTECZKA

Co jeszcze warto spakować na Western Arthurs Traverse? Oczywiście podstawowe kosmetyki oraz apteczkę. Krótka kąpiel w jeziorze lub rzece jest możliwa na każdym obozowisku, poza High Moor. Oczywiście możesz sobie pozwolić na dłuższą kąpiel, ale nie licz na to, że woda będzie ciepła. Obozowiska na szlaku posiadają wyłącznie toaletę. Koniecznie spakuj swój własny papier toaletowy. Na szlaku nie ma koszy na śmieci i panuje zasada leave no trace. Wszystko, co wnosisz do parku narodowego, musisz również z niego wynieść.

PRZEDMIOTKOMENTARZ
2 rolki papieru toaletowegoweź więcej niż Ci się wydaje, że potrzeba
1 krem przeciwsłonecznymałe opakowanie
1 pomadka ochronna do ustmałe opakowanie
1 mydło ekologicznemałe opakowanie
1 opakowanie chusteczek nawilżanychmałe opakowanie
1 pasta do zębówmałe opakowanie
1 szczoteczka do zębówbrak
1 mały grzebieńbrak
1 mały ręcznikbrak
20 tabletek Panadollek przeciwbólowy
1 maść Voltarenlek przeciwbólowy
2 bandaże elastycznew przypadku kontuzji
20 plastrów wodoodpornychw przypadku kontuzji

SPRZĘT ELEKTRONICZNY

Jeżeli nie jesteś twórcą internetowym to myślę, że możesz pominąć tę sekcję. W moim przypadku sprzęt elektroniczny odgrywa bardzo ważną rolę i nie mogło go zabraknąć w tym zestawieniu. Oczywiście wzięłam totalne minimum. Jednak i tak było tego sporo. Na tym etapie warto wspomnieć, że używanie dronów na terenie parków narodowych na Tasmanii jest zabronione. Alternatywą może okazać się kamera 360. Dzięki niej uzyskasz podobne rezultaty, nie naruszając przy tym przepisów. Szczegóły dotyczące sprzętu poniżej.

SPRZĘTKOMENTARZ
1 Samsung S20+główny telefon
1 Samsung S10+zapasowy telefon
1 Insta360 ONE x2kamera 360
1 gorilla tripodbrak
3 power bankibrak
4 kablebrak

PODSUMOWANIE

Czas na krótkie podsumowanie. Po pierwsze, żadna z rzeczy wymienionych w tym wpisie nie jest sponsorowana. Na pewno nie jest to najlepszy i najlżejszy sprzętu na rynku. Jednak u mnie się sprawdza i jestem z niego zadowolona. Po drugie, kolejnym sposobem na zmniejszenie wagi startowej plecaka jest podzielenie się rzeczami z towarzyszem. W moim przypadku była to kuchenka gazowa, butla z gazem, lina wspinaczkowa, komunikator satelitarny oraz płachta survivalowa. Finalnie, po dłuższym namyśle, włożyłabym jeszcze do plecaka zestaw ubrań na zmianę na wieczór oraz mały plecak (do robienia side trips).

Oto co spakować na Western Arthurs Traverse. Kiedy planujesz zrobić ten szlak? Daj znać w komentarzu!


Hej, tu Karolina, autorka tego bloga. Jeżeli korzystasz z moich treści i uważasz, że są one wartościowe to będzie mi bardzo miło, jeżeli wesprzesz moją działalność, stawiając mi wirtualną kawę. Pisanie bloga sprawia mi ogromną frajdę, ale pochłania mnóstwo czasu i energii. Kawa zawsze się przyda!

Postaw mi kawę na buycoffee.to