O MNIE

KIM JESTEM?

BLOGEREM

Nazywam się Karolina Tuszyńska i pochodzę ze Śląska. Mój blog podróżniczy powstał w marcu 2020 roku z pasji do podróżowania i odkrywania nowych miejsc. Znajdziesz tutaj cenne wskazówki, które pomogą Ci zorganizować wyjazd na własną rękę, gotowe plany podróży, a także informacje o tym, co warto zobaczyć i dlaczego. Podróżuję aktywnie, chodzę po górach i lubię atrakcje, które skutecznie podnoszą poziom adrenaliny. Właśnie dla takich osób jest ten blog podróżniczy. Dla miłośników aktywnego wypoczynku i pieszych wędrówek oraz dla osób, które lubią stawiać sobie nowe wyzwania i pokonywać swoje słabości.

MONITOREM BADAŃ KLINICZNYCH

Z wykształcenia jestem farmaceutą i od ponad 6 lat pracuję w branży badań klinicznych. Obecnie jako Senior Clinical Research Associate (sCRA). Ten enigmatyczny zawód dał mi możliwość przyjechania do Australii na wizie sponsorowanej i połączenia pasji do podróżowania z pracą. Jest to bez wątpienia dość niszowa profesja, dlatego często opowiadam o mojej pracy na Instagramie. Dzięki temu więcej osób może się dowiedzieć, na czym polega prowadzenie badań klinicznych i jak wygląda praca Monitora Badań Klinicznych od kuchni. Materiały związane z moją pracą zawodową trafiają na Instagramie do zakładki IGTV.

Melbourne, Wiktoria

DLACZEGO BREAKING.THE.BORDERS?

Ponieważ przekraczam granice, dosłownie i w przenośni. Każdy kilometr pokonany pieszo, każda kolejna wyprawa samochodowa czy bilet lotniczy w ręku sprawia, że czuję się szczęśliwa. Podróżowanie poszerzyło moje horyzonty, zmieniało sposób patrzenia na świat i każdorazowo dostarcza nowych refleksji. Największą frajdę sprawia mi odkrywanie mało popularnych miejsc, zdobywanie szczytów górskich oraz próbowanie nowych rzeczy. Podczas mojego pobytu w Australii miałam już okazję, między innymi, nurkować z płaszczkami, pływać z lwami morskimi oraz jeździć autem z napędem na 4 koła (4WD).

Często podróżuję sama. Stawiam sobie nowe wyzwania. Przekraczam swoje własne granice fizyczne i psychiczne. Osiągam małe cele i wyznaczam kolejne, coraz większe. Jedną z najbardziej odważnych rzeczy jaką do tej pory zrobiłam jest samotna wyprawa w australijski outback. Przed wyjazdem nie wiedziałam do końca czego się spodziewać, ale poradziłam sobie, całkowicie sama. Jestem też niesamowicie dumna z przejścia Cape to Cape Track, czyli najdłuższego szlaku pieszego biegnącego wzdłuż wybrzeża w Australii. Trasa ma łącznie 135 km, a ja pokonałam ją w 7 dni, niosąc na plecach sprzęt, jedzenie oraz wodę.

Blog podróżniczy breaking.the.borders
Park Narodowy Cape Range, Zachodnia Australia

MOJA HISTORIA

W sierpniu 2019 roku postawiłam wszystko na jedną kartę. Zawsze chciałam spróbować życia za granicą i pracy w międzynarodowym środowisku. Z racji wykonywanego zawodu, mogłam podjąć pracę tylko w krajach, w których dokumentacja medyczna jest prowadzona w języku angielskim. Moim celem stało się, więc znalezienie pracy w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie lub Australii. Wielka Brytania wydawała mi się celem zbyt łatwym do osiągnięcia. Czułam, że potrzebuję dużej zmiany. Czułam, że potrzebuję wyzwania.

Zawsze marzyłam o tym, żeby polecieć do Australii. Mocno wierzyłam, że uda mi się dostać pracę właśnie tutaj. Krzyknęłam z radości, gdy otworzyłam maila z zaproszeniem na rozmowę kwalifikacyjną w australijskiej firmie. Popłakałam się ze szczęścia, gdy dwa tygodnie później złożono mi ofertę pracy. W ciągu kilku następnych miesięcy domknęłam relokację i w lutym 2020 roku wylądowałam w Melbourne. Moim kolejnym celem stało się przejechanie Australii wzdłuż i wszerz oraz utrzymanie pracy, rzecz jasna.

Krótko po moim przylocie do Melbourne, Australia zaczęła podejmować restrykcyjne kroki w związku z pandemią COVID-19. 20 marca 2020 zamknięto granicę państwa, a chwilę później ogłoszono pierwszy lockdown. W ciągu kilku kolejnych miesięcy sytuacja uległa znacznej poprawie w całej Australii, poza stanem Wiktoria. Przedłużający się lockdown w Melbourne sprawił, że podjęłam decyzję o przeprowadzce. Tym razem wybór padł na najbardziej odizolowane miasto na świecie, czyli Perth w Zachodniej Australii.

Blog podróżniczy breaking.the.borders
Park Narodowy Karijini, Zachodnia Australia