Australia,  Australia Zachodnia

WAVE ROCK W ZACHODNIEJ AUSTRALII

Wave Rock w Zachodniej Australii to słynna skała w kształcie fali. Miejsce znajduje się ponad 300 km od Perth i prawie 400 km od Esperance. Jednak Wave Rock jest bardzo często pomijana przez turystów podróżujących po Zachodniej Australii. Dlaczego? Najprościej mówiąc, nie jest tam po drodze. Robiąc klasyczną objazdówkę po Zachodniej Australii będziesz jechać wzdłuż wybrzeża, a to wiąże się z dołożeniem kilkuset kilometrów, aby dotrzeć do Wave Rock. Z tego powodu wiele osób pomija tę atrakcję. Czy słusznie?

CZYM JEST WAVE ROCK?

Wave Rock w Zachodniej Australii to granitowa skała mająca 15 m wysokości i ponad 100 m długości. Jej specyficzny kształt przypominający falę powstał w wyniku erozji wodnej i wietrznej. Skała nie należy do najmłodszych. W latach sześćdziesiątych XX wieku kryształy pochodzące z Wave Rock poddano analizie i oszacowano, że mają około 2,7 miliarda lat. Są więc jednymi z najstarszych w Australii. Brzmi interesująco, prawda? Pasjonaci fotografii będą natomiast zachwyceni tym jak pięknie skała prezentuje się na zdjęciach.

Wave Rock w Zachodniej Australii
Wave Rock

TYLKO WAVE ROCK CZY COŚ JESZCZE?

Co jeszcze można zobaczyć w pobliżu tej niezwykłej atrakcji turystycznej Zachodniej Australii? Koniecznie przespaceruj się wzdłuż Wave Rock, aby zobaczyć Hippo’s Yawn, czyli kolejną formację skalną, która swoim wyglądem przypomina ziewającego hipopotama. To tylko 1 km w obie strony. Oprócz tego tuż przy Wave Rock zaczyna się szlak pieszy o łącznej długości 3,6 km. Najciekawsze miejsca po drodze to Mulka’s Cave oraz Lake Magic. Bilet wstępu na teren Wave Rock kosztuje AUD 12 dla osoby dorosłej.

Formacje skalne w Zachodniej Australii
Hippo’s Yawn

CZY WARTO ZOBACZYĆ WAVE ROCK?

Czy warto przejechać kilkaset kilometrów, aby zobaczyć Wave Rock w Zachodniej Australii? Ja uważam, że tak. Jest to fenomen na skalę światową. Skała na żywo wygląda przepięknie, a fotka na jej tle to wręcz obowiązek. Najpopularniejsze ujęcia na tle Wave Rock to pozycja na surfera. Udajesz, że skała jest prawdziwą falą, a Ty stoisz na desce surfingowej z rozłożonymi na bok rękami, próbując utrzymać równowagę. Wstyd się przyznać, ale moje zdjęcie wyglądało karykaturalnie. Dlatego go tutaj nie umieściłam.

Wave Rock w Zachodniej Australii
Wave Rock

Moim zdaniem warto zobaczyć Wave Rock, a Twoim? Byłeś już czy dopiero planujesz pojechać? Daj znać w komentarzu!


Hej, tu Karolina, autorka tego bloga. Jeżeli korzystasz z moich treści i uważasz, że są one wartościowe to będzie mi bardzo miło, jeżeli wesprzesz moją działalność, stawiając mi wirtualną kawę. Pisanie bloga sprawia mi ogromną frajdę, ale pochłania mnóstwo czasu i energii. Kawa zawsze się przyda!

Postaw mi kawę na buycoffee.to