Denmark Zachodnia Australia
Australia,  Australia Zachodnia

DENMARK W ZACHODNIEJ AUSTRALII

Denmark w Zachodniej Australii to małe miasto położone na południu tego stanu, noszące nazwę jednego z europejskich krajów. Co zatem warto zobaczyć w australijskiej Danii? Miasto samo w sobie nie powinno być celem Twojej podróży. Jednak niecałe 20 km dalej znajdują się dwie przepiękne atrakcje turystyczne Zachodniej Australii. Te miejsca na pewno przypadną Ci do gustu, jeżeli lubisz spędzać czas na plaży. Co zatem musisz wiedzieć o Denmark w Zachodniej Australii? Odpowiedź znajdziesz w poniższym wpisie.

CO MUSISZ WIEDZIEĆ?

Denmark w Zachodniej Australii znajduje się ponad 400 km na południe od Perth. Warto tutaj wpaść jadąc z Parku Narodowego Walpole – Nornalup w kierunku Albany i Parku Narodowego Torndirrup. Ten rejon Zachodniej Australii jest całkowicie cywilizowany, więc nie będziesz mieć problemu ze znalezieniem standardowego zakwaterowania. W okolicy znajduje się też sporo kempingów, jeżeli wolisz spędzić noc pod chmurką. W Denmark znajdziesz też Visitor Centre, czynne od wtorku do soboty od godziny 10:00 do 14:00.

ATRAKCJE

Miejsca, które koniecznie musisz zobaczyć w okolicy Denmark w Zachodniej Australii to Greens Pool oraz Elephant Rocks na terenie Parku Narodowego William Bay. Najlepszy czas, aby tutaj przyjechać to zdecydowanie australijskie lato, bo te dwie lokalizacje to nic innego jak niebiańsko piękna plaża z turkusową wodą i granitowymi głazami wyłaniającymi się z oceanu. Poza tym, posiadacze aut z napędem na 4 koła (4WD) mogą odkryć więcej ciekawych miejsc w tym rejonie, eksplorując Park Narodowy West Cape Howe.

ELEPHANT ROCKS

Elephant Rocks to dwa, dość sporych rozmiarów głazy, które swoim wyglądem ponoć przypominają słonie. Ja osobiście nie widzę podobieństwa, ale nie to jest najważniejsze. Miejsce jest niesamowicie piękne. Wyobraź sobie białą plażę, otoczoną lazurową wodą i formacjami skalnymi o różnorodnym kształcie. Coś pięknego! Można tutaj zostać kilka godzin lub cały dzień, aż do zachodu słońca. Co absolutnie polecam. Z tego miejsca można również dotrzeć pieszo do Greens Pool. Wystarczy podążać wzdłuż wybrzeża.

Denmark w Zachodniej Australii
Denmark w Zachodniej Australii
Elephant Rocks
GREENS POOL

W niewielkiej odległości od Elephant Rocks znajduje się Greens Pool. Miejsce, które zrobiło na mnie jeszcze większe wrażenie niż poprzednia lokalizacja. Greens Pool ma mocny, lazurowy kolor, który staje się jeszcze bardziej intensywny w promieniach zachodzącego słońca. Okoliczna plaża jest też niczego sobie. Biała i piaszczysta. Spójrz tylko na poniższe zdjęcia. Czy potrzeba czegoś więcej do szczęścia? Niestety kemping w Parku Narodowego William Bay nie jest dozwolony. Pamiętaj, aby znaleźć nocleg poza jego terenem.

Denmark w Zachodniej Australii
Denmark w Zachodniej Australii
Greens Pool

To już wszystko, co musisz wiedzieć o okolicach Denmark w Zachodniej Australii. Czy masz w planie odwiedzić to miejsce w trakcie swojej australijskiej wyprawy? Daj znać w komentarzu!