Park Narodowy Walpole Nornalup
Australia,  Australia Zachodnia

PARK NARODOWY WALPOLE – NORNALUP

Park Narodowy Walpole – Nornalup kojarzy mi się przede wszystkim z charakterystycznym rodzajem drzew o nazwie Eucalyptus Jacksonii, które osiąga nawet 80 m. Ten gatunek można łatwo rozpoznać po bardzo szerokiej podstawie i mocno wydrążonej komorze pnia. Drzewa wyglądają dość spektakularnie, są specyficzne dla tego rejonu i urosły wręcz do rangi atrakcji turystycznej w Zachodniej Australii. Poniżej znajdziesz więcej informacji o tym co warto zobaczyć w Parku Narodowym Walpole – Nornalup. Zaczynamy!

CO MUSISZ WIEDZIEĆ?

Walpole i Nornalup to dwa miasteczka oddalone od siebie 10 km i położone ponad 400 km od Perth. Między nimi rozciąga się Park Narodowy Walpole – Nornalup. Ten rejon Zachodniej Australii jest całkowicie cywilizowany. Możesz przenocować w mieście lub na jednym z okolicznych obozowisk. Wjazd do parku narodowego jest bezpłatny, jednak spacer koroną drzew, czyli wizyta w Valley of the Giants Tree Top Walk wiąże się z zakupem osobnego biletu. Park narodowy jest przejezdny dla aut 2WD (bez napędu na 4 koła).

ATRAKCJE

Często żartuję, że wizyta w Parku Narodowym Walpole – Nornalup to takie trochę zwiedzanie drzew. Pierwszą atrakcją jest Valley of the Giants Tree Top Walk, czyli spacer w koronach drzew, ponad 40 m nad ziemią. Drugą atrakcją jest Giant Tingle Tree, czyli gigantyczne drzewo, którego pień spłonął w pożarach buszu. Dodatkowo, będąc w tej okolicy warto odwiedzić drzewo Gloucester i Bicentennial w Pemberton. To propozycja dla osób, które lubią zastrzyk adrenaliny. Wszystkie drogi w parku narodowym są asfaltowe.

VALLEY OF THE GIANTS TREE TOP WALK

Valley of the Giants Tree Top Walk to innymi słowy spacer w koronach drzew. Do pokonania jest 600-metrowy most zawieszony ponad 40 metrów nad ziemią. Konstrukcja została zaprojektowana tak, aby nieco się bujała w trakcie spaceru. Jeżeli masz lęk wysokości, może być nieciekawie. Bilet wstępu kosztuje 21 AUD dla osoby dorosłej. Miejsce jest czynne codziennie od 9:00 do 17:00 z nielicznymi wyjątkami. Nieopodal kasy znajduje się również wejście do Ancient Empire, gdzie można zobaczyć jeszcze więcej gigantycznych drzew.

Park Narodowy Walpole Nornalup
Park Narodowy Walpole Nornalup
Valley of the Giants Tree Top Walk

GIANT TINGLE TREE

Najbardziej znanym drzewem w tej okolicy jest bez wątpienia Giant Tingle Tree. Gigantyczny okaz, którego pień spłonął w pożarach buszu. Ubytek jest tak wielki, że ciężko pojąć jak to drzewo nadal stoi w pionie. Jadąc autem w tym kierunku będziesz najpierw mijać punt widokowy o nazwie Hilltop Lookout. Możesz tam zaparkować auto i przejść się 2,5 km (w jedną stronę) przez las do miejsca docelowego. Możesz też zrezygnować ze spaceru i podjechać autem bezpośrednio pod Giant Tingle Tree. Wybór należy do Ciebie!

Hilltop Lookout – Giant Tingle Tree – Hilltop Lookout

Długość szlaku: 5 km, 1,5 godziny (w obie strony)
Trudność szlaku: klasa 4
Dojazd do szlaku: 2WD (droga asfaltowa)

Giant Tingle Tree

To już wszystkie atrakcje w Parku Narodowym Walpole – Nornalup. Planujesz wizytę w Valley of the Giants Tree Top Walk? Daj znać w komentarzu!


Hej, tu Karolina, autorka tego bloga. Jeżeli korzystasz z moich treści i uważasz, że są one wartościowe to będzie mi bardzo miło, jeżeli wesprzesz moją działalność, stawiając mi wirtualną kawę. Pisanie bloga sprawia mi ogromną frajdę, ale pochłania mnóstwo czasu i energii. Kawa zawsze się przyda!

Postaw mi kawę na buycoffee.to