Australia,  Australia Zachodnia

PARK NARODOWY WALPOLE – NORNALUP

Park Narodowy Walpole – Nornalup kojarzy mi się przede wszystkim z charakterystycznym rodzajem drzew o nazwie Eucalyptus Jacksonii, które osiąga nawet 80 m. Ten gatunek można łatwo rozpoznać po bardzo szerokiej podstawie i mocno wydrążonej komorze pnia. Drzewa wyglądają dość spektakularnie, są specyficzne dla tego rejonu i urosły wręcz do rangi atrakcji turystycznej w Zachodniej Australii. Poniżej znajdziesz więcej informacji o tym co warto zobaczyć w Parku Narodowym Walpole – Nornalup. Zaczynamy!

CO MUSISZ WIEDZIEĆ?

Walpole i Nornalup to dwa miasteczka oddalone od siebie 10 km i położone ponad 400 km od Perth. Między nimi rozciąga się Park Narodowy Walpole – Nornalup. Ten rejon Zachodniej Australii jest całkowicie cywilizowany. Możesz przenocować w mieście lub na jednym z okolicznych obozowisk. Wjazd do parku narodowego jest bezpłatny, jednak spacer koroną drzew, czyli wizyta w Valley of the Giants Tree Top Walk wiąże się z zakupem osobnego biletu. Park narodowy jest przejezdny dla aut 2WD (bez napędu na 4 koła).

ATRAKCJE

Często żartuję, że wizyta w Parku Narodowym Walpole – Nornalup to takie trochę zwiedzanie drzew. Pierwszą atrakcją jest Valley of the Giants Tree Top Walk, czyli spacer w koronach drzew, ponad 40 m nad ziemią. Drugą atrakcją jest Giant Tingle Tree, czyli gigantyczne drzewo, którego pień spłonął w pożarach buszu. Dodatkowo, będąc w tej okolicy warto odwiedzić drzewo Gloucester i Bicentennial w Pemberton. To propozycja dla osób, które lubią zastrzyk adrenaliny. Wszystkie drogi w parku narodowym są asfaltowe.

VALLEY OF THE GIANTS TREE TOP WALK

Valley of the Giants Tree Top Walk to innymi słowy spacer w koronach drzew. Do pokonania jest 600-metrowy most zawieszony ponad 40 metrów nad ziemią. Konstrukcja została zaprojektowana tak, aby nieco się bujała w trakcie spaceru. Jeżeli masz lęk wysokości, może być nieciekawie. Bilet wstępu kosztuje 21 AUD dla osoby dorosłej. Miejsce jest czynne codziennie od 9:00 do 17:00 z nielicznymi wyjątkami. Nieopodal kasy znajduje się również wejście do Ancient Empire, gdzie można zobaczyć jeszcze więcej gigantycznych drzew.

Park Narodowy Walpole - Nornalup
Park Narodowy Walpole - Nornalup
Valley of the Giants Tree Top Walk

GIANT TINGLE TREE

Najbardziej znanym drzewem w tej okolicy jest bez wątpienia Giant Tingle Tree. Gigantyczny okaz, którego pień spłonął w pożarach buszu. Ubytek jest tak wielki, że ciężko pojąć jak to drzewo nadal stoi w pionie. Jadąc autem w tym kierunku będziesz najpierw mijać punt widokowy o nazwie Hilltop Lookout. Możesz tam zaparkować auto i przejść się 2,5 km (w jedną stronę) przez las do miejsca docelowego. Możesz też zrezygnować ze spaceru i podjechać autem bezpośrednio pod Giant Tingle Tree. Wybór należy do Ciebie!

Hilltop Lookout – Giant Tingle Tree – Hilltop Lookout

Długość szlaku: 5 km, 1,5 godziny (w obie strony)
Trudność szlaku: klasa 4
Dojazd do szlaku: 2WD (droga asfaltowa)

Giant Tingle Tree

To już wszystkie atrakcje w Parku Narodowym Walpole – Nornalup. Planujesz wizytę w Valley of the Giants Tree Top Walk? Daj znać w komentarzu!


Hej, tu Karolina, autorka tego bloga. Jeżeli korzystasz z moich treści i uważasz, że są one wartościowe to będzie mi bardzo miło, jeżeli wesprzesz moją działalność, stawiając mi wirtualną kawę. Pisanie bloga sprawia mi ogromną frajdę, ale pochłania mnóstwo czasu i energii. Kawa zawsze się przyda!

Postaw mi kawę na buycoffee.to