Najlepsze atrakcje w Dolni Morava
Czechy,  Europa

NAJLEPSZE ATRAKCJE W DOLNI MORAVA [2022]

Mam szczęście mieszkać obecnie na Śląsku. Z Katowic do Dolni Morava jest tylko 300 km, a to oznacza, że mogę się tam wybrać nawet na jednodniową wycieczkę. Czy to wystarczy, aby zobaczyć najlepsze atrakcje regionu? Niekoniecznie. Dolni Morava w Czechach oferuje tak wiele, że warto tam spędzić nawet kilka dni. Zaczynając od nowo otwartego Sky Bridge 721, przez podniebny Sky Walk, a kończąc na powojennych bunkrach i malowniczych szlakach pieszych. Poniżej więcej o najlepszych atrakcjach w Dolni Morava [2022].

SKY BRIDGE 721

Sky Bridge 721 to najnowsza atrakcja w Dolni Morava i najdłuższy na świecie wiszący most. Konstrukcja ma 721 m długości, znajduje się prawie 100 m nad ziemią i była budowana niespełna dwa lata. Cały kompleks mieści się na poziomie 1100 m zaraz za schroniskiem Slaměnka. Możesz tam dotrzeć pieszo lub kolejką linową. Bilet najlepiej jest zarezerwować wcześniej online, wtedy jest nieco taniej. Dodatkowo najbardziej opłaca się kupić bilet łączony również na inne atrakcje w okolicy, na przykład na słynny Sky Walk. W lecie most można przejść tylko w jednym kierunku. Powrót odbywa się szlakiem pieszym, równoległym do konstrukcji. Cała wycieczka zajmuje średnio 2 godziny (wjazd kolejką linową, przejście mostu oraz powrót).

Ograniczenia wiekowe: brak
Wjazd wózkiem: nie jest możliwy
Wejście z psem: nie jest możliwe

Sky Bridge 721 to najlepsza atrakcja w Dolni Morava
Sky Bridge 721 to najlepsza atrakcja w Dolni Morava
Sky Bridge 721

SKY WALK

Sky Walk to moim zdaniem jedna z najlepszych atrakcji w Dolni Morava. Konstrukcja mieści się na poziomie 1100 m tuż obok Sky Bridge 721. Bilety najlepiej jest zakupić online. Czym zachwycił mnie podniebny Sky Walk? Niezwykłym projektem, widokami ze szczytu i dodatkowymi atrakcjami, które skutecznie podnoszą poziom adrenaliny. Mowa o wiszącym rękawie, rozciągniętej sieci, a także 100 m zjeżdżalni. Zjazd zjeżdżalnią to najszybszy sposób, aby wrócić na dół. Pamiętaj tylko, że obowiązuje na nią dodatkowy bilet. Kupisz go w kasie przy wejściu lub za gotówkę na szczycie Sky Walk. Atrakcja jest przystosowana dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Wózek można wwieźć kolejką linową na górę (wymagany kontakt z obsługą).

Ograniczenia wiekowe: brak
Wjazd wózkiem: jest możliwy
Wejście z psem: nie jest możliwe

Najlepsze atrakcje w Dolni Morava
Najlepsze atrakcje w Dolni Morava
Sky Walk

PARK ADRENALINA

Sky Walk nie zrobił na Tobie wrażenia? Koniecznie wpadnij do Parku Adrenalina, który mieści się w Dolni Morava, tuż za dolną stacją kolejki linowej. Co znajdziesz na miejscu? Między innymi Double Big Swing, czyli dwuosobową huśtawkę, która spada z wysokości 13 m. Tylko dla osób o mocnych nerwach! Jeżeli starczy Ci czasu, spróbuj swoich sił w parku linowym. Jest tam pięć tras o różnej trudności, zarówno dla początkujących, jak i dla zaawansowanych osób. Świetna zabawa gwarantowana! Poza tymi dwoma atrakcjami, z których skorzystałam osobiście, Park Adrenalina posiada również ściankę wspinaczkową, tyrolkę oraz enigmatycznie brzmiące Power Fun i Bag Jump. Bilety kupisz bez problemu w kasach obiektu.

Park Adrenalina w Dolni Morava
Park Adrenalina w Dolni Morava
Park Adrenalina

POWOJENNE BUNKRY

Jeżeli jesteś fanem historii to mam dla Ciebie coś wyjątkowego. Co powiesz na zwiedzanie powojennych bunkrów, które w latach 1936 – 1938 miały chronić Czechosłowację przed atakiem nazistowskich Niemiec? W Dolni Morava znajdziesz wiele tego typu obiektów. Niektóre z nich są zamknięte, posiadają solidne kraty w drzwiach, niektóre z nich są otwarte i można do nich wejść, a jeszcze inne zostały przekształcone w muzea. Moim faworytem są zdecydowanie bunkry opuszczone, do których można samodzielnie wejść. Tego typu obiekty znajdziesz między innymi po wyjściu ze Sky Bridge 721, tuż przy szlaku pieszym i nieco głębiej w lesie. Więcej na ten temat przeczytasz w osobnym wpisie o powojennych bunkrach w Dolni Morava.

Powojenne bunkry w Dolni Morava w Czechach
Grupa warowna Hurka
Powojenne bunkry

SZLAKI PIESZE

Nie byłabym sobą, gdybym do najlepszych atrakcji w Dolni Morava nie zaliczyła szlaków pieszych. Śnieżnik jest najwyższym szczytem w polskiej części Sudetów Wschodnich, a także w Masywie Śnieżnika i świetną propozycją na jednodniowe wyjście w góry. Szlaki Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego oferują fantastyczne widoki i nie należą do trudnych. Jeżeli jesteś aktywny, sporo się ruszasz to wędrówka po tutejszych górach nie powinna sprawić Ci trudności. Więcej o tym jak wejść na szczyt Śnieżnika przeczytasz w osobnym wpisie (dostępny niebawem).

Szlaki piesze w Dolni Morava
Szlaki piesze w Dolni Morava
Szlaki piesze

To już wszystkie atrakcje w Dolni Morava, które wypróbowałam na własnej skórze. Które miejsce odwiedzisz jako pierwsze, Sky Bridge 721 czy Sky Walk? Daj znać w komentarzu!


Hej, tu Karolina, autorka tego bloga. Jeżeli korzystasz z moich treści i uważasz, że są one wartościowe to będzie mi bardzo miło, jeżeli wesprzesz moją działalność, stawiając mi wirtualną kawę. Pisanie bloga sprawia mi ogromną frajdę, ale pochłania mnóstwo czasu i energii. Kawa zawsze się przyda!

Postaw mi kawę na buycoffee.to