Jurien Bay w Zachodniej Australii
Australia,  Australia Zachodnia

JURIEN BAY W ZACHODNIEJ AUSTRALII

Mieszkańcy Perth uwielbiają spędzać długie weekendy w Jurien Bay w Zachodniej Australii. Trudno się im dziwić. Znajdziesz tu białe, piaszczyste plaże, nieskazitelną przyrodę, a nawet popływasz z lwami morskimi. Niezależnie czy mieszkasz w Perth na stałe, czy przyjechałeś do Zachodniej Australii w celach turystycznych, warto tutaj wpaść, chociaż na jeden dzień. W tym wpisie znajdziesz informacje o najlepszych atrakcjach turystycznych w Zachodniej Australii i dowiesz się więcej o Jurien Bay. Zapraszam serdecznie do lektury.

CO MUSISZ WIEDZIEĆ?

Jurien Bay jest położone 220 km na północ od Perth. Australijskie lato to idealna pora, aby tutaj wpaść. Średnia dzienna temperatura w tym okresie to 30°C. Australijska zima jest zdecydowanie chłodniejsza i nieco wietrzna. Odczuwalne temperatury w tym czasie to około 10°C w dzień. W okolicy Jurien Bay bez problemu znajdziesz standardowe zakwaterowanie (pensjonaty i B&B), a także obozowiska, między innymi Sandy Cape Recreation Park. Po drodze warto również odwiedzić Cervantes w Zachodniej Australii.

ATRAKCJE

Zapraszam na subiektywny ranking najlepszych atrakcji w Jurien Bay w Zachodniej Australii. Mój numer jeden to pływanie z lwami morskimi. Przebywanie w wodzie z tymi bestiami i oglądanie ich z bliska zapamiętam do końca życia. Na drugim miejscu plasuje się Park Narodowy Lesueur. Miejsce niepozorne, mało uczęszczane, a jednocześnie niezwykle piękne. Ostatnie na podium jest Sandy Cape, czyli piaszczyste wydmy, lazurowa woda i sandboarding. Wszystkie miejsca są dostępne dla aut 2WD (bez napędu na 4 koła).

PŁYWANIE Z LWAMI MORSKIMI

Lwy morskie to niezwykle towarzyskie i energiczne zwierzęta, które sporo czasu spędzają w wodzie, polując. Na ląd wychodzą głównie po to, aby odpocząć. Są przyjaźnie nastawione i chętnie pływają z ludźmi. W Jurien Bay w Zachodniej Australii masz niebywałą okazję właśnie to zrobić. Jeżeli dobrze pływasz i lubisz tego typu atrakcje, koniecznie zarezerwuj wycieczkę u jednego z operatorów. Ja skorzystałam z oferty Turquoise Safaris – Sea Lion Tours. Wycieczka trwała 3 godziny i kosztowała 115 AUD. W cenie był rejs statkiem, opieka przewodnika, sprzęt do nurkowania, przekąski i coś do picia. Pływanie z lwami morskimi to bez dwóch zdań, jedna z najwspanialszych atrakcji turystycznych w Jurien Bay w Zachodniej Australii. Coś niesamowitego!

Pływanie z lwami morskimi w Jurien Bay w Zachodniej Australii
Pływanie z lwami morskimi

PARK NARODOWY LESUEUR

Nie miałam żadnych oczekiwań przed przyjazdem do tego miejsca. Park Narodowy Lesueur nie jest bowiem popularnym kierunkiem podróży w Zachodniej Australii. Szczerze mówiąc, nikt wcześniej nie polecił mi tego miejsca. Nikt nigdy nie wspomniał, że warto tu przyjechać. Jak więc tutaj trafiłam? Całkowicie przez przypadek. Zwiedzając określone rejony Australii zawsze staram się zajrzeć do każdego parku narodowego, nawet jeżeli nie jest on tłumnie odwiedzany przez turystów. Tak właśnie odkryłam to miejsce. Park Narodowy Lesueur jest niepozorny, ale niesamowicie piękny i warty uwagi. Więcej informacji o szlakach pieszych w Parku Narodowym Lesueur znajdziesz w osobnym poście. Zapraszam serdecznie do lektury!

Park Narodowy Lesueur
Park Narodowy Lesueur
Park Narodowy Lesueur

SANDY CAPE

Sandy Cape to idealne miejsce, aby beztrosko poleżeć na plaży, wskoczyć do oceanu, popływać, ponurkować, a także… pojeździć na desce. Sandboarding jest tutaj niesamowicie popularny. Na pewno zobaczysz dzieci (dorosłych też!) wbiegających na szczyt wydm i czekających na swoją kolej, aby zjechać w dół i z impetem wpakować się do wody. Nie musisz mieć swojej deski, na miejscu są wypożyczalnie. Jeżeli szukasz noclegu w tej okolicy to warto sprawdzić Sandy Cape Recreation Park, położony w przepięknej scenerii, nad samą plażą. Obozowisko posiada prysznice, toaletę oraz kuchnię kempingową. Koszt noclegu to 20 AUD za osobę dorosłą. Nie ma możliwości rezerwacji miejsca. Działa zasada, kto pierwszy ten lepszy.

Sandy Cape w Jurien Bay w Zachodniej Australii
Jurien Bay w Zachodniej Australii
Sandy Cape

INNE ATRAKCJE

  • Park Narodowy Stockyard Gully (dojazd tylko dla 4WD)

To już wszystkie atrakcje w Jurien Bay w Zachodniej Australii. Planujesz wskoczyć do wody z lwami morskimi czy wolisz poleżeć na plaży w Sandy Cape? Daj znać w komentarzu!


Hej, tu Karolina, autorka tego bloga. Jeżeli korzystasz z moich treści i uważasz, że są one wartościowe to będzie mi bardzo miło, jeżeli wesprzesz moją działalność, stawiając mi wirtualną kawę. Pisanie bloga sprawia mi ogromną frajdę, ale pochłania mnóstwo czasu i energii. Kawa zawsze się przyda!

Postaw mi kawę na buycoffee.to