Jurien Bay w Zachodniej Australii
Australia,  Australia Zachodnia

JURIEN BAY W ZACHODNIEJ AUSTRALII

Mieszkańcy Perth uwielbiają spędzać długie weekendy w Jurien Bay w Zachodniej Australii. Trudno się dziwić. Znajdziesz tu długie, piaszczyste plaże, nieskazitelną przyrodę, a nawet popływasz z lwami morskimi! Niezależnie czy mieszkasz w Perth na stałe, czy przyjechałeś do Zachodniej Australii w celach turystycznych, warto tutaj wpaść, chociaż na jeden dzień. W tym wpisie znajdziesz informacje o najlepszych atrakcjach turystycznych w Zachodniej Australii zlokalizowanych przy Jurien Bay. Sprawdź czego nie możesz przegapić!

CO MUSISZ WIEDZIEĆ?

Jurien Bay w Zachodniej Australii jest położone 220 km na północ od Perth. Australijskie lato to idealna pora, aby odwiedzić to miejsce. Średnia dzienna temperatura w tym okresie to około 30°C. Australijska zima jest chłodniejsza i może być nieco wietrzna. Odczuwalne temperatury w tym czasie to około 10°C w dzień. W tej okolicy znajdziesz standardowe zakwaterowanie, czyli pensjonaty i B&B, a także obozowiska, między innymi Sandy Cape Recreation Park. Po drodze możesz też wpaść do Cervantes w Zachodniej Australii.

ATRAKCJE

Zapraszam na subiektywny ranking najlepszych atrakcji Jurien Bay w Zachodniej Australii. Mój numer jeden to pływanie z lwami morskimi. Przebywanie w wodzie z tymi bestiami i oglądanie ich z bliska zapamiętam do końca życia. Niezapomniane chwile! Na drugim miejscu plasuje się Park Narodowy Lesueur. Miejsce niepopularne, mało uczęszczane, a jednocześnie niezwykle piękne. Ostatnie na podium jest Sandy Cape, czyli piaszczyste wydmy, lazurowa woda i sandboarding. Wszystkie miejsca są dostępne dla aut 2WD.

PŁYWANIE Z LWAMI MORSKIMI

Lwy morskie to niezwykle towarzyskie i energiczne zwierzęta, które sporo czasu spędzają w wodzie, polując. Na ląd wychodzą głównie po to, aby odpocząć. Są przyjaźnie nastawione i chętnie pływają z ludźmi. W Jurien Bay w Zachodniej Australii masz niebywałą okazję właśnie to zrobić. Jeżeli dobrze pływasz i lubisz tego typu atrakcje, koniecznie zarezerwuj wycieczkę u jednego z operatorów. Ja skorzystałam z oferty Turquoise Safaris – Sea Lion Tours. Wycieczka trwała 3 godziny i kosztowała 115 AUD. W cenie był rejs statkiem, opieka przewodnika, sprzęt do nurkowania, przekąski i coś do picia. Pływanie z lwami morskimi to bez dwóch zdań, jedna z najwspanialszych atrakcji w Jurien Bay w Zachodniej Australii. To było fantastyczne doświadczenie.

Pływanie z lwami morskimi
PARK NARODOWY LESUEUR

Niepozorny, ale niesamowicie piękny. Tak właśnie zapamiętałam Park Narodowy Lesueur. Na miejscu znajdziesz dwa szlaki piesze, Yued Ponar Trail oraz Lesueur Trail. Oba mają po 6 km, więc można je zrobić za jednym razem. Yued Ponar Trail to zdecydowanie mój faworyt. Cudowne widoki i błoga cisza. Szansa, że spotkasz tutaj jakąkolwiek osobę jest dosyć mała. Park Narodowy Lesueur nie jest popularnym kierunkiem i chyba dlatego tak bardzo urzekło mnie to miejsce. Opłata za wjazd do parku narodowego wynosi 15 AUD dziennie za jeden samochód. Jeżeli planujesz wizytę w kilku parkach narodowych w Zachodniej Australii, dobrym pomysłem jest zakup przepustki okresowej. Dzięki temu zaoszczędzić na biletach wstępu.

Drummonds – Botanical Path – Lesueur Trail – Gardner Trail Drummonds

Długość szlaku: 6 km, 2 godziny (pętla)
Trudność szlaku: klasa 3
Dojazd do szlaku: 2WD (częściowo droga bez asfaltu)

Park Narodowy Lesueur
Park Narodowy Lesueur
Lesueur Trail

Cockleshell Gully – Peron Summit – Cairn Lookout – Cockleshell Gully

Długość szlaku: 6 km, 3 godziny (pętla)
Trudność szlaku: klasa 4
Dojazd do szlaku: 2WD (częściowo droga bez asfaltu)

 Jurien Bay w Zachodniej Australii
 Jurien Bay w Zachodniej Australii
Yued Ponar Trail
SANDY CAPE

Sandy Cape to idealne miejsce, aby beztrosko poleżeć na plaży, wskoczyć do oceanu, popływać, ponurkować, a także… pojeździć na desce. Sandboarding jest tutaj niesamowicie popularny. Na pewno zobaczysz dzieci (i dorosłych też!) wbiegających na szczyt wydm, czekających na swoją kolej, aby zjechać w dół i z impetem wpakować się do oceanu. Nie musisz mieć swojej deski, na miejscu są wypożyczalnie. Jeżeli szukasz noclegu w tej okolicy to warto sprawdzić Sandy Cape Recreation Park, położony w przepięknej scenerii, nad samą plażą. Obozowisko posiada prysznice, toaletę oraz kuchnię kempingową. Koszt noclegu to 20 AUD za osobę dorosłą. Nie ma możliwości rezerwacji miejsca. Działa zasada, kto pierwszy ten lepszy.

Jurien Bay w Zachodniej Australii
Jurien Bay w Zachodniej Australii
Sandy Cape
INNE ATRAKCJE
  • Park Narodowy Stockyard Gully (dojazd tylko dla 4WD)

To już wszystkie atrakcje w Jurien Bay w Zachodniej Australii. Planujesz wskoczyć do wody z lwami morskimi czy wolisz poleżeć na plaży w Sandy Cape? Daj znać w komentarzu!