Park Narodowy Nambung
Australia,  Australia Zachodnia

CERVANTES W ZACHODNIEJ AUSTRALII

Cervantes w Zachodniej Australii to świetny pomysł na weekendowy wypad za miasto. Jeżeli mieszkasz w Perth i jeszcze tutaj nie byłeś, czas to nadrobić. Jeżeli natomiast wybierasz się w dłuższą podróż po Zachodniej Australii to koniecznie dodaj ten rejon do swojego planu podróży. W tej okolicy znajdziesz słynną pustynię Pinnacles, zjesz wyśmienitego homara i poczujesz się jak dziecko zjeżdżając na desce z wydm w Lancelin. Poniżej przedstawiam jedne z najlepszych atrakcji turystycznych w Zachodniej Australii.

CO MUSISZ WIEDZIEĆ?

Cervantes w Zachodniej Australii to tylko 2 godziny jazdy samochodem na północ z Perth. Każda pora roku jest dobra, aby nacieszyć się tym miejscem. Australijskie lato będzie oczywiście dużo cieplejsze od zimy, ale nawet w czerwcu, bądź lipcu śmiało można tutaj wpaść. Podobnie jak Jurien Bay w Zachodniej Australii, te rejony są w pełni cywilizowane, więc bez problemu zrobisz tu zakupy, zjesz posiłek w restauracji i zatankujesz auto. Jeżeli chodzi o zakwaterowanie, w tej okolicy znajdziesz sporo caravan parków oraz B&B.

ATRAKCJE

Jakie atrakcje oferują okolice Cervantes w Zachodniej Australii? Przede wszystkim nie możesz pominąć słynnej pustyni Pinnacles w Parku Narodowym Nambung. Miejsce jest magiczne i niesłychanie piękne! Kolejny punkt programu to kultowy Lobster Shack, czyli restauracja serwująca homary. Gwarantuję, że najesz się tutaj do syta. Ostatnia, ale nie mniej istotna atrakcja to wydmy w Lancelin, czyli plac zabaw dla dorosłych. Do wszystkich miejsc dojedziesz autem bez napędu na 4 koła (4WD). Poniżej więcej szczegółów.

PARK NARODOWY NAMBUNG

Tysiące wapiennych formacji skalnych kontrastujących z żółtym piaskiem. To właśnie pustynia Pinnacles w Parku Narodowym Nambung. Wydawałoby się, że to tylko piach z wystającymi z ziemi skałami. Jednak moim zdaniem miejsce jest wyjątkowe, a krajobraz niepowtarzalny. Przez pustynię bez problemu przejedziesz autem bez napędu na 4 koła. Trasa jest jednokierunkowa, ma 4 km i kilka zatoczek, gdzie można bezpiecznie zaparkować samochód. Przez pustynię prowadzi również Desert View Walk Trail, czyli szlak o długości 1,6 km dla tych, którzy wolą zwiedzać pieszo. Opłata za wjazd do parku narodowego wynosi 15 AUD dziennie za jeden samochód. W Parku Narodowym Nambung znajduje się również Visitor Centre.

Park Narodowy Nambung
Park Narodowy Nambung
Park Narodowy Nambung

LOBSTER SHACK

Lobster Shack to kultowa knajpa w Cervantes w Zachodniej Australii serwująca homary. Niegdyś jedna łódź wypływająca w głąb oceanu na połów, dzisiaj nowoczesna flota specjalizująca się w łowieniu homarów na dużą skalę. Miejsce jest bardzo popularne, zazwyczaj pełne ludzi, ale ilość personelu sprawia, że zbieranie zamówień i wydawanie dań idzie dość sprawnie. Polecam zamówić homara sauté, czyli w najczystszej postaci z frytkami i sałatką. Jest to pierwsze danie w menu i moim zdaniem najlepsze. Porcja jest dość spora, więc warto rozważyć zamówienie połówki. Jadąc do Lobster Shack możesz zatrzymać się jeszcze przy Lake Thetis. Znajdziesz tu stromatolity, czyli niezwykle rzadkie formacje skalne i najstarsze ślady życia na Ziemi.

Lobster Shack w Cervantes w Zachodniej Australii
Homar na talerzu w Lobster Shack w Cervantes w Zachodniej Australii
Lobster Shack

WYDMY W LANCELIN

Plac zabaw dla dorosłych! Tak nazwałabym rozległy obszar, który zajmują wydmy w Lancelin. Można tu wynająć specjalną deskę, wdrapać się na szczyt wydmy i zjechać z niej na sam dół. Swoją drogą wspinanie się na wydmy daje nieźle popalić. Jeżeli szukasz mocniejszych wrażeń to możesz też wynająć tutaj quada. Klasykiem pozostaje oczywiście ulubiona rozrywka Australijczyków, czyli jazda samochodem z napędem na 4 koła. Mimo wszystko auto 4WD nie jest konieczne, aby tutaj dotrzeć. Dojazd do wydm w Lancelin jest możliwy dla aut 2WD, a wejście jest całkowicie bezpłatne. Po drodze do Cervantes w Zachodniej Australii wpadnij również na plażę. W tej okolicy najsłynniejsze miejsca to Hangover Bay oraz Kangaroo Point.

Wydmy w Lancelin obok Cervantes w Zachodniej Australii
Wydmy w Lancelin obok Cervantes w Zachodniej Australii
Wydmy w Lancelin

To już wszystkie atrakcje w okolicy Cervantes w Zachodniej Australii. Zamierzasz wynająć deskę czy quada w Lancelin? Daj znać w komentarzu!


Hej, tu Karolina, autorka tego bloga. Jeżeli korzystasz z moich treści i uważasz, że są one wartościowe to będzie mi bardzo miło, jeżeli wesprzesz moją działalność, stawiając mi wirtualną kawę. Pisanie bloga sprawia mi ogromną frajdę, ale pochłania mnóstwo czasu i energii. Kawa zawsze się przyda!

Postaw mi kawę na buycoffee.to