Najbardziej instagramowe miejsca na Sri Lance
Azja,  Sri Lanka

SRI LANKA: NAJBARDZIEJ INSTAGRAMOWE MIEJSCA

Są takie miejsca na świecie, które z jakiegoś powodu robią furorę na Instagramie. I to wybitnie. Nie ujmuję im piękna, ale już samo wstawienie zdjęcia zrobionego w takiej lokalizacji zwiększa ilość polubień i zasięg postów. Jakie są najbardziej Instagramowe miejsca na Sri Lance? Które miejsca na Sri Lance trzeba zobaczyć? Które miejsca na Sri Lance sprawią, że Twój profil na Instagramie trafi do jeszcze większej ilości odbiorców? Poniżej znajduje się mój ranking najbardziej Instagramowych miejsc na Sri Lance. Zaczynamy!

POCIĄG Z KANDY DO ELLA

Przejazd pociągiem z Kandy do Ella to jedna z najsłynniejszych atrakcji na Sri Lance, a zdjęcia zrobione na tej trasie od kilku lat podbijają Instagram. Pamiętaj jednak o bezpieczeństwie! Wychylanie się z drzwi jadącego pociągu jest naprawdę ryzykowne. Trasa cieszy się tak dużą popularnością, że pociąg często jest zatłoczony. Jeżeli masz problem ze zrobieniem odpowiedniego zdjęcia, nie wysiadaj w Ella, jedź dalej do Badulla. Większość ludzi wysiada właśnie w Ella, a Ty zyskujesz szansę na zrobienie zdjęć bez tłumów.

MURAL W MIRISSA

Sztuka uliczna jest bardzo popularna na Sri Lance. Graffiti można spotkać prawie w każdym mieście. Niektóre prace są po prostu ładne, część promuje Lankijską kulturę, a część ma za zadanie edukować. Poniższy mural, przedstawiający pawia jest najbardziej znanym muralem na Sri Lance. Przynajmniej według Instagrama. Znajdziesz go w Mirissa, na jednym z budynków przy Matara Road, niedaleko hotelu Palm Villa. Mural w Mirissa to tylko jedno z miejsc na południowym wybrzeżu Sri Lanki, które podbiło Instagram.

PALM TREE ROPE SWING

Następnym najbardziej Instagramowym miejscem na Sri Lance jest huśtawka zawieszona na długiej palmie w Unawatuna. Za drobną opłatą można się na niej pobujać w przepięknej scenerii. Użytkownicy Instagrama uwielbiają zdjęcia zrobione w tym miejscu. Szczególnie te wykonane wieczorem, tuż przed zachodem słońca. Jeżeli nie masz lęku wysokości to koniecznie wpadnij do Dream Cabana pobujać się na huśtawce i przy okazji zrobić sobie kilka zdjęć, które podbiją Instagram. Polecam. Świetna zabawa gwarantowana!

SKAŁA PRZY DALAWELLA BEACH

Ta niesłychanie fotogeniczna skała znajduje się przy Dalawella Beach i jest kolejnym najbardziej Instagramowym miejscem na Sri Lance. Patrząc na poniższe zdjęcie, wejście na skałę nie wydaje się trudne, prawda? Nic bardziej mylnego. Skała jest niesłychanie stroma i wąska. Stojąc u jej stóp zastanawiasz się, jak Ci wszyscy ludzie na nią weszli. Jeżeli podejmiesz wyzwanie, pamiętaj o bezpieczeństwie i upewnij się, że Twój fotograf zrobi na dole dobrą robotę. Uwierz mi, drugi raz nie będziesz miał ochoty wchodzić do góry!

COCONUT TREE HILL

Ostatnie najbardziej Instagramowe miejsce na Sri Lance to Coconut Tree Hill. Jest to niewielkie wzgórze z przepięknymi, smukłymi palmami znajdujące się w miejscowości Mirissa. Miejsce jest naprawdę piękne i wyjątkowe. Jednak popularność na Instagramie robi swoje. Często można spotkać tutaj tłumy turystów. Przygotuj się nawet na stanie w kolejce! Przyda się nieco cierpliwości, bo niektóre sesje zdjęciowe mogą trwać dość długo. Coconut Tree Hill jest też idealnym miejscem, aby obejrzeć zachód słońca na Sri Lance.

To już wszystkie najbardziej Instagramowe miejsca na Sri Lance, które znalazły się w moim rankingu. Które z Twoich zdjęć zrobionych na Sri Lance podbiło Instagram? Daj znać w komentarzu!


Hej, tu Karolina, autorka tego bloga. Jeżeli korzystasz z moich treści i uważasz, że są one wartościowe to będzie mi bardzo miło, jeżeli wesprzesz moją działalność, stawiając mi wirtualną kawę. Pisanie bloga sprawia mi ogromną frajdę, ale pochłania mnóstwo czasu i energii. Kawa zawsze się przyda!

Postaw mi kawę na buycoffee.to