Nurkowanie na Rottnest Island w Zachodniej Australii
Australia,  Australia Zachodnia

ROTTNEST ISLAND DWUDNIOWY PLAN ZWIEDZANIA

Rottnest Island to raj na ziemi i perełka turystyczna Zachodniej Australii. Mieszkając w Perth w ciągu 40 minut możesz zmienić swoje otoczenie z miejskiej dżungli na niebiańską plażę. Mimo że wyspa wydaje się mała, wcale aż taka mała nie jest. Rottnest Island ma 11 km długości i 5 km w najszerszym miejscu. Planujesz zwiedzić wyspę na rowerze? Fantastycznie. Moim zdaniem jest to najlepsze rozwiązanie. W tym wpisie znajdziesz gotowy, dwudniowy plan zwiedzania Rottnest Island. Sprawdź czego nie możesz pominąć!

DZIEŃ 1

REJS STATKIEM NA ROTTNEST ISLAND

Zdecydowanie warto wstać o świcie i złapać pierwszy, poranny rejs statkiem na Rottnest Island. Czas na wyspie ucieka jak szalony. Pierwsze rejsy z Perth oraz Fremantle startują już po 7:00 rano. Wydawałoby się, że jest to bardzo wcześnie, ale prawda jest taka, że zanim dotrzesz na wyspę, wynajmiesz rower i zostawisz bagaż w hotelu, będzie co najmniej 10:00. Więcej praktycznych informacji o tych jak dotrzeć na Rottnest Island, jak poruszać się po wyspie i gdzie nocować, znajdziesz w przewodniku po wyspie Rottnest Island.

Prom na Rottnest Island
Rejs statkiem na Rottnest Island

WYCIECZKA ROWEREM DO WEST END

Nie ma lepszego sposobu na zwiedzanie Rottnest Island niż przejechanie wyspy rowerem wzdłuż i wszerz. Pierwszego dnia warto się wybrać do West End, czyli na zachodni koniec wyspy. To miejsce robi ogromne wrażenie. Wyruszając z portu kieruj się wzdłuż wybrzeża. Będziesz mijać Pinky Beach z latarnią morską Bathurst Lighthouse, The Basin, Parakeet Bay oraz Little Armstrong Bay. Jedź przed siebie, napawaj się widokami i rób przerwy na plażowanie tam, gdzie najbardziej Ci się podoba. Powrót do portu tą samą trasą.

Rottnest Island przewodnik po wyspie
Wycieczka rowerem do West End na Rottnest Island
Wycieczka rowerem do West End

PIERWSZE SPOTKANIE Z KUOKAMI

Mówi się, że nie można wrócić z Rottnest Island bez selfie z kuoką! Nie wiem jak Ty, ale ja nie mogłam się doczekać tego spotkania. Na początku myślałam, że pewnie będzie ciężko je zobaczyć. Rzeczywistość jest całkiem inna. Rottnest Island słynie z największej populacji kuok w Australii, sporo z nich przebywa w okolicy portu. Kuoki są bardzo przyjacielskie i chętnie wchodzą w interakcje z ludźmi. Jednak selfie z kuoką to nie lada wyczyn. Trzeba zejść do poziomu kuoki (czyli do parteru) i uzbroić się w cierpliwość. Powodzenia!

Pierwsze spotkanie z kuokami

WIECZÓR W PORCIE

Nie ma nic lepszego niż dobra kolacja po całym dniu jeżdżenia na rowerze. W okolicy portu znajdziesz kilka knajpek, restauracji i barów, w których możesz zjeść coś pysznego i napić się drinka. Zdecydowanie polecam świeże owoce morza! Jadłam kilkukrotnie na Rottnest Island i nigdy się nie zawiodłam. W zależności od sezonu, wieczorami posłuchasz tutaj muzyki na żywo, a w weekendy możesz nawet trafić na bardziej imprezowe klimaty. Więcej praktycznych informacji znajdziesz w przewodniku po wyspie Rottnest Island.

Wieczór w porcie

DZIEŃ 2

WYCIECZKA ROWEREM DO WADJEMUP LIGHTHOUSE

Drugiego dnia proponuję wybrać się rowerem na najwyższy punkt Rottnest Island z latarnią morską Wadjemup Lighthouse. Wyruszając z portu, kieruj się wgłąb wyspy, w stronę słonych jezior i podążaj dalej za znakami. Ten odcinek jest dość łatwy. Gdy miniesz teren jezior, trasa zaczyna być bardziej wymagająca. Będziesz jechać do góry i na dół, do góry i na dół, aż dotrzesz do ostatniego podjazdu, który doprowadzi Cię na szczyt wzgórza. Z tej wysokości, przy dobrej pogodzie zobaczysz nawet Perth. Widoki są warte wysiłku.

Wycieczka rowerem do Wadjemup Lighthouse na Rottnest Island
Wycieczka rowerem do Wadjemup Lighthouse na Rottnest Island
Wycieczka rowerem do Wadjemup Lighthouse

NURKOWANIE NA POŁUDNIU WYSPY

Z latarni morskiej Wadjemup Lighthouse kieruj się dalej na południe wyspy do Little Salmon Bay oraz Parker Point. Te dwie plaże są oszałamiająco piękne, a w dodatku świetnie nadają się do nurkowania. Jeżeli nie przepadasz za nurkowaniem, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby tu po prostu odpocząć lub trochę się poopalać. Miejsce jest naprawdę cudowne! Sprzęt do nurkowania można wynająć na wyspie, w Pedal & Flipper. Cena za zestaw (okulary, rurka, płetwy) to 20 AUD za pierwszy dzień i 15 AUD za każdy kolejny.

Nurkowanie na Rottnest Island w Zachodniej Australii
Nurkowanie na Rottnest Island w Zachodniej Australii
Nurkowanie na południu wyspy

DRUGIE SPOTKANIE Z KUOKAMI

Kuoki występują tylko na dwóch australijskich wyspach, Rottnest Island i Bald Island, więc jest to wyjątkowa okazja, żeby poznać bliżej ten gatunek torbaczy. Dlatego ja ostatnie chwile na Rottnest Island spędziłam znowu w ich towarzystwie. Czy wiesz, że kuoki nazywane są najszczęśliwszymi zwierzętami na świecie? W Internecie można zobaczyć wiele zdjęć uśmiechniętych kuok. Prawda jest taka, że uśmiechnięta kuoka to rzadkość. Ten słynny, radosny pyszczek można zobaczyć tylko, gdy kuoka je lub stoi na przednich łapkach.

Drugie spotkanie z kuokami

REJS STATKIEM DO PERTH

Niestety czas wracać do miasta. Ostatnie rejsy do Perth i Fremantle wyruszają z Rottnest Island nie później niż o godzinie 17:00. Pamiętaj, aby nie spóźnić się na prom. W innym przypadku czeka Cię kolejna noc na wyspie. Przed Tobą jeszcze zdanie roweru. W Pedal & Flipper trzeba pojawić się około godziny 15:30. Trochę wcześnie, ale nie ma innego wyjścia. Obsługa wraca do miasta ostatnim promem, tak jak Ty. Więcej praktycznych informacji znajdziesz w przewodniku po wyspie Rottnest Island. Zapraszam do lektury!

Rejs statkiem z Rottnest Island do Perth
Rejs statkiem do Perth

To był dwudniowy plan zwiedzania Rottnest Island. Planujesz jednodniową czy dwudniową wizytę na wyspie? Daj znać w komentarzu!


Hej, tu Karolina, autorka tego bloga. Jeżeli korzystasz z moich treści i uważasz, że są one wartościowe to będzie mi bardzo miło, jeżeli wesprzesz moją działalność, stawiając mi wirtualną kawę. Pisanie bloga sprawia mi ogromną frajdę, ale pochłania mnóstwo czasu i energii. Kawa zawsze się przyda!

Postaw mi kawę na buycoffee.to