Kobieta stojąca na barierkach tyłem do plaży na Phillip Island
Australia,  Wiktoria

PHILLIP ISLAND: JAK DOJECHAĆ?

Zastanawiasz się jak dojechać na Phillip Island? Czy wybrać się tam samochodem, czy może jednak komunikacją publiczną? Wyspa jest położona 140 kilometrów od Melbourne i wyjątkowo można tam dotrzeć transportem miejskim. Dlaczego wyjątkowo? Ponieważ podróżowanie po Australii bez samochodu jest praktycznie niemożliwe. Australia jest ogromnym krajem, aż 26 razy większym od Polski i niewiele jest tutaj miejsc, do których można dotrzeć metrem czy autobusem. Czy warto więc wybrać się na Phillip Island komunikacją miejską? Może jednak lepiej pojechać autem? Poniższe informacje ułatwią Ci podjęcie decyzji.

SAMOCHÓD

Najłatwiej dojechać na Phillip Island samochodem. Jeżeli nie dysponujesz swoim własnym pojazdem, rozważ skorzystanie z usług wypożyczalni. Odległości pomiędzy miejscami, które warto zobaczyć na Phillip Island są dość duże. Samochód da Ci komfort sprawnego przemieszczania się po wyspie, dzięki czemu zaoszczędzisz sporo czasu. Dojazd samochodem z Melbourne na Phillip Island zajmuje około 1,5 godziny. Moim zdaniem jest to najwygodniejszy środek transportu po wyspie. Bez wątpienia da Ci niezależność.

KOMUNIKACJA PUBLICZNA

Na Phillip Island można również dojechać z Melbourne komunikacją miejską. Oba znalezione przeze mnie połączenia wymagają przesiadki. Czas podróży wynosi około 2 – 3 godziny w zależności od połączenia. Pamiętaj, że odległości pomiędzy miejscami, które warto zobaczyć na Phillip Island są dość duże. Musisz zatem wziąć pod uwagę przemieszczenie się po wyspie. Poniżej znajduje się opis dostępnych połączeń.

OPCJA 1 – autobus V/Line ze stacji Southern Cross w Melbourne do Koo Wee Rup i przesiadka w Koo Wee Rupes również na autobus V/Line jadący w kierunku Phillip Island. Autobus zatrzymuje się na kilku różnych przystankach na terenie Phillip Island. Cena biletu to 15,80 AUD w jedną stronę.

OPCJA 2 – metro ze stacji Southern Cross w Melbourne do Dandenong i przesiadka w Dandenong na autobus V/Line jadący w kierunku Phillip Island. Cena biletu to 15,80 AUD w jedną stronę.

mapa sieci połączeń komunikacji publicznej w Melbourne i okolicach
Komunikacja publiczna – mapa

Czy wiesz już jak dojechać na Phillip Island? Zamierzasz dotrzeć na wyspę samochodem czy komunikacją publiczną? Daj znać w komentarzu!


Hej, tu Karolina, autorka tego bloga. Jeżeli korzystasz z moich treści i uważasz, że są one wartościowe to będzie mi bardzo miło, jeżeli wesprzesz moją działalność, stawiając mi wirtualną kawę. Pisanie bloga sprawia mi ogromną frajdę, ale pochłania mnóstwo czasu i energii. Kawa zawsze się przyda!

Postaw mi kawę na buycoffee.to