dwa dni w Dubaju
Azja,  ZEA

DWA DNI W DUBAJU [2020]

Dubaj to drugie co do wielkości miasto Zjednoczonych Emiratów Arabskich, które w ciągu ostatnich 100 lat przekształciło się z wioski rybackiej w metropolię słynącą z imponujących budowli i wielkich inwestycji. Co warto zobaczyć w dwa dni w Dubaju? Z pewnością jest to niewiele, aby w pełni poznać miasto. Dlatego moim zdaniem warto skupić się na najsłynniejszych atrakcjach. Czym bowiem byłaby wizyta w Dubaju bez wjazdu na platformę widokową Burj Khalifa, czyli najwyższego budynku świata? Tego nie można pominąć!

CO ZOBACZYĆ W DWA DNI W DUBAJU?

Prawdę mówiąc, moja wizyta w Dubaju była czystym przypadkiem. Moim głównym celem podróży w styczniu 2020 była Sri Lanka. Przeglądając połączenia linii lotniczej Emirates, zauważyłam, że najtańsze bilety na Sri Lankę są z 18-godzinną przesiadką w Dubaju. Wykorzystałam tę opcję zarówno lecąc na 3 tygodnie na Sri Lankę, jak i wracając z niej. Dzięki temu spędziłam Sylwester w Dubaju i zobaczyłam najbardziej znane atrakcje w mieście. Poniżej znajdziesz listę miejsc, które warto zobaczyć lecąc na dwa dni do Dubaju.

BURJ KHALIFA

Burj Khalifa ma 828 metrów i od 2009 roku niezmiennie pozostaje najwyższym budynkiem świata. Budowa została ukończona w ciągu niespełna 5 lat, a inwestycja pochłonęła blisko 1,5 miliarda dolarów. Budynek robi ogromne wrażenie, a postawienie takiej konstrukcji wydaje się niebywałe. Wjazd na 124 i 125 piętro zajmuje dokładnie 77 sekund. Osoby szukające mocniejszych wrażeń mogą wjechać również na poziom 148. Czy warto wjechać na platformę widokową Burj Khalifa? Moim zdaniem tak. Widok z góry jest imponujący.

Bilet do Burj Khalifa najlepiej zarezerwować z wyprzedzeniem. Jego cena zależy od godziny wejścia. Najtańszy bilet za wjazd na 124 i 125 piętro kosztuje 129 AED dla osoby dorosłej. Bilet wstępu na 148 piętro jest znacznie droższy, ceny zaczynają się od 359 AED. Ja zdecydowałam się na tę pierwszą opcję, głównie ze względu na cenę. Opcja numer dwa jest zdecydowanie bardziej luksusowa. Wejście do Burj Khalifa znajduje się w centrum handlowym Dubai Mall. Podążaj za znakami, a na pewno dotrzesz na miejsce bez problemu.

Widok ze 124 piętra Burj Khalifa
Widok ze 124 piętra Burj Khalifa
Widok ze 124 piętra Burj Khalifa

WINGS OF MEXICO

Wings of Mexico to rzeźba stworzona przez meksykańskiego artystę, która znajduje się niedaleko Burj Khalifa i przepięknie prezentuje się na tle budynku. Dla autora jest to symbol ludzkiej, nieograniczonej interakcji i kreacji. Dla innych, jedno z najpopularniejszych miejsc w Dubaju, wiodących prym na Instagramie. Nie będę ukrywać, że ja wpadłam tutaj po to, aby zrobić sobie zdjęcie. Wylądowało ono później na moim Instagramie. Jak Ci się podoba widok na Burj Khalifa z tego miejsca? Robi wrażenie, prawda?

DUBAI MALL

Jeżeli wybierasz się do Burj Khalifa to siłą rzeczy będziesz przechodzić przez Dubai Mall. To największe, pod względem powierzchni, centrum handlowe na świecie. Warto rzucić tutaj okiem na unikatowe wystawy sklepowe i zrobić jakieś drobne zakupy. Główna atrakcja tego miejsca to Dubai Aquarium, czyli zbiornik wodny o pojemności 10 mln litrów, w którym pływa ponad 33 tysiące zwierząt morskich, w tym 400 rekinów. Wejście do akwarium jest płatne, ale jego spory fragment można zobaczyć z zewnątrz całkowicie za darmo.

Dubai Aquarium
Dubai Aquarium

POKAZ FONTANN

W tym przypadku Dubaj również nie zawodzi. Pokaz wody, światła i dźwięku, który odbywa się codziennie przy Dubai Mall jest największym tego typu widowiskiem na świecie. Najbardziej spektakularne jest wieczorne show, które można oglądać co 30 minut od godziny 18:00 do godziny 23:00. W ciągu dnia fontanny tańczą również o 13:00 i 13:30, a w piątki wyjątkowo o 13:30 i 14:00. Atrakcja jest bezpłatna, więc nie pozostaje nic innego jak przybyć na czas, zająć dobre miejsce i podziwiać to imponujące widowisko.

Sylwester w Dubaju
Pokaz fontann

DUBAI MARINA

Dubai Marina to dzielnica wysokich, ekskluzywnych wieżowców wybudowana wzdłuż 3-kilometrowego, sztucznego kanału. Warto tutaj wpaść zarówno za dnia, jak i wieczorem, aby zobaczyć te mieniące się w ciemności budynki i jachty. Z Burj Khalifa dojedziesz tutaj czerwoną linią metra i zajmie Ci to niecałą godzinę. Jeżeli wybierasz się również na sztuczną wyspę, czyli Palm Jumeirah to Dubai Marina będzie po drodze. Spacer po Dubai Marina to kolejna rzecz, którą można zrobić w Dubaju całkowicie za darmo.

Dubai Marina warto zobaczyć podczas dwóch dni w Dubaju
Dubai Marina

PALM JUMEIRAH

Z Dubai Marina można łatwo dotrzeć do najpopularniejszej ze sztucznych wysp w Dubaju, czyli Palm Jumeirah. Jadąc metrem w kierunku wyspy, miej oczy szeroko otwarte i wypatruj luksusowego hotelu Atlantis. Robi on ogromne wrażenie z daleka, jak i z bliska. Warto jest zająć miejsce z samego przodu, w pierwszym wagonie metra. Uczucie podobne do jazdy kolejną górską! Przejażdżka metrem w Dubaju to atrakcja sama w sobie. System jest w pełni zautomatyzowany. To taka trochę podróż w przyszłość.

Hotel Atlantis warto zobaczyć podczas dwóch dni w Dubaju
Hotel Atlantis

AL FAHIDI

Dzielnica Al Fahidi jest nazywana historyczną, jednak przeszła całkowitą renowację. Miejsce odzwierciedla wygląd Dubaju, zanim powstały tu drapacze chmur. Mimo, że brakuje w tym wszystkim nieco autentyczności to warto tutaj wpaść, aby zobaczyć tradycyjną architekturę regionu. Spacerując wąskimi uliczkami zobaczysz galerie sztuki, wystawy i sklepiki. Arabian Tea House Restaurant & Coffee to natomiast świetne miejsce na lunch, dość popularne i zazwyczaj pełne ludzi. Skosztujesz tam pysznego hummusu.

Al Fahidi w Dubaju
Al Fahidi

To już wszystkie miejsca, które udało mi się zobaczyć w dwa dni w Dubaju. Gdzie udasz się w pierwszej kolejności? Daj znać w komentarzu!


Hej, tu Karolina, autorka tego bloga. Jeżeli korzystasz z moich treści i uważasz, że są one wartościowe to będzie mi bardzo miło, jeżeli wesprzesz moją działalność, stawiając mi wirtualną kawę. Pisanie bloga sprawia mi ogromną frajdę, ale pochłania mnóstwo czasu i energii. Kawa zawsze się przyda!

Postaw mi kawę na buycoffee.to