Burj Khalifa
Azja,  ZEA

DWA DNI W DUBAJU [2020]

Dubaj to drugie co do wielkości miasto Zjednoczonych Emiratów Arabskich, które w ciągu ostatnich 100 lat przekształciło się z wioski rybackiej w metropolię słynącą z imponujących budowli i wielkich inwestycji. Co warto zobaczyć w dwa dni w Dubaju? Z pewnością jest to niewiele, aby w pełni poznać miasto. Dlatego moim zdaniem warto skupić się na najsłynniejszych atrakcjach. Czym byłaby wizyta w Dubaju bez wjazdu na platformę widokową Burj Khalifa, czyli najwyższego budynku świata? Tego nie można pominąć!

Prawdę mówiąc, moja wizyta w Dubaju była czystym przypadkiem. Moim głównym celem podróży w styczniu 2020 była Sri Lanka. Przeglądając połączenia linii lotniczej Emirates, zauważyłam, że najtańsze bilety na Sri Lankę są z 18-godzinną przesiadką w Dubaju. Wykorzystałam tę opcję zarówno lecąc na 3 tygodnie na Sri Lankę oraz wracając z niej. Dzięki temu spędziłam Sylwester w Dubaju i zobaczyłam najsłynniejsze atrakcje w mieście. Poniżej znajdziesz listę miejsc, które warto zobaczyć będąc dwa dni w Dubaju.

BURJ KHALIFA

Burj Khalifa ma 828 metry i od 2009 roku niezmiennie pozostaje najwyższym budynkiem świata. Jego budowa została ukończona w ciągu 5 lat, a inwestycja pochłonęła blisko 1,5 miliarda dolarów. Budynek robi ogromne wrażenie, a postawienie takiej konstrukcji wydaje się niebywałe. Wjazd na 124 i 125 piętro zajmuje dokładnie 77 sekund. Osoby szukające mocniejszych wrażeń mogą wjechać również na poziom 148. Czy warto wjechać na platformę widokową Burj Khalifa? Moim zdaniem tak. Widok z góry jest imponujący.

Bilet do Burj Khalifa najlepiej zarezerwować z wyprzedzeniem, a jego cena zależy od godziny wejścia. Cena najtańszego biletu za wjazd na 124 i 125 piętro dla osoby dorosłej to 129 AED. Cena biletu za wjazdu na 148 piętro jest znacznie wyższa i zaczyna się od 359 AED. Ja zdecydowałam się na tę pierwszą opcję, głównie ze względu na cenę. Opcja numer dwa jest zdecydowanie bardziej luksusowa. Wejście do Burj Khalifa znajduje się w centrum handlowym Dubai Mall. Podążaj za znakami, a na pewno dotrzesz na miejsce bez problemu.

 Burj Khalifa dwa dni w Dubaju
 Burj Khalifa dwa dni w Dubaju
Widok ze 124 piętra Burj Khalifa

WINGS OF MEXICO

Wings of Mexico to rzeźba stworzona przez meksykańskiego artystę, która znajduje się niedaleko Burj Khalifa i przepięknie prezentuje się na tle budynku. Dla autora jest to symbol ludzkiej, nieograniczonej interakcji i kreacji. Dla innych jest to jedno z najpopularniejszych miejsc w Dubaju, wiodących prym na Instagramie. Nie będę ukrywać, że ja wpadłam tutaj, aby zrobić sobie zdjęcie. Ale widok Burj Khalifa z tego miejsca również robi wrażenie, prawda? Jak Ci się podoba moja Insta-fota?

DUBAI MALL

Jeżeli wybierasz się do Burj Khalifa to siłą rzeczy będziesz przechodzić przez Dubai Mall, czyli największe centrum handlowe na świecie biorąc pod uwagę powierzchnię. Możesz rzucić okiem na unikatowe wystawy sklepowe i pokusić się o jakieś drobne zakupy. Możesz też zerknąć na Dubai Aquarium o pojemności 10 mln litrów, w którym pływa ponad 33 tysiące okazów zwierząt morskich, w tym 400 rekinów. Wejście do akwarium jest płatne, ale jego fragment można zobaczyć z zewnątrz całkowicie za darmo.

Dubai Aquarium dwa dni w Dubaju
Dubai Aquarium
Dubai Mall dwa dni w Dubaju
Dubai Mall

POKAZ FONTANN

W tym przypadku Dubaj również nie zawodzi. Pokaz wody, światła i dźwięku, który odbywa się codziennie przy Dubai Mall jest największym widowiskiem tego typu na świecie. Najbardziej spektakularne jest wieczorne show, które można oglądać co pół godziny od 18:00 do 23:00. W ciągu dnia fontanny tańczą również o 13:00 i 13:30, a w piątki wyjątkowo o 13:30 i 14:00. Atrakcja jest bezpłatna, więc nie pozostaje nic innego jak przybyć na czas, zająć sobie dobre miejsce i podziwiać to imponujące widowisko.

 Burj Khalifa dwa dni w Dubaju
Pokaz fontann

DUBAI MARINA

Dubai Marina to dzielnica wysokich, ekskluzywnych wieżowców postawiona wzdłuż 3-kilometrowego, sztucznego kanału. Warto tutaj wpaść zarówno za dnia, jak i wieczorem, aby zobaczyć te mieniące się w ciemności budynki i jachty. Z Burj Khalifa dojedziesz tutaj czerwoną linią metra i zajmie Ci to niecałą godzinę. Jeżeli wybierasz się również na sztuczną wyspę, czyli Palm Jumeirah to Dubai Marina będzie po drodze. Mamy więc kolejną rzecz, którą można zrobić w Dubaju całkowicie za darmo.

Dubai Marina dwa dni w Dubaju
Dubai Marina

PALM JUMEIRAH

Z Dubai Marina można łatwo dotrzeć do najpopularniejszej ze sztucznych wysp, czyli Palm Jumeirah. Jadąc w kierunku wyspy metrem, miej oczy szeroko otwarte i wypatruj luksusowego hotelu Atlantis, który robi ogromne wrażenie z daleka, jak i z bliska. Warto jest zająć miejsce z samego przodu, w pierwszym wagonie metra. Uczucie podobne do jazdy kolejną górską! Przejażdżka metrem w Dubaju to atrakcja sama w sobie. System jest w pełni zautomatyzowany. To taka trochę podróż w przyszłość.

Palma Jumeirah dwa dni w Dubaju
Hotel Atlantis

AL FAHIDI

Dzielnica Al Fahidi jest nazywana historyczną, jednak przeszła całkowitą renowację. Miejsce odzwierciedla wygląd Dubaju, zanim powstały tu drapacze chmur. Mimo, że brakuje w tym wszystkim nieco autentyczności to warto tutaj wpaść, aby zobaczyć tradycyjną architekturę regionu. Spacerując wąskimi uliczkami zobaczysz galerie sztuki, wystawy oraz… Arabian Tea House Restaurant & Coffee, gdzie możesz spróbować pysznego hummusu. Czasami trzeba zaczekać w kolejce, aby dostać stolik, ale warto!

Al Fahidi
Al Fahidi

Arabian Tea House Restaurant & Coffee


To już wszystkie miejsca, które udało mi się zobaczyć w dwa dni w Dubaju. A Ty co chciałbyś zobaczyć będąc dwa dni w Dubaju? Daj znać w komentarzu!