Esperance w Zachodniej Australii
Australia,  Australia Zachodnia

ESPERANCE W ZACHODNIEJ AUSTRALII

Esperance w Zachodniej Australii to kierunek dla tych, którzy szukają rajskich, a zarazem łatwo dostępnych plaż. Wybrzeże w tej części Australii zachwyca na każdym kroku, a bliskość miasta sprawia, że jest to destynacja chętnie wybierana przez wielu Australijczyków w okresie wakacyjnym. Co więcej, z Esperance do Parku Narodowego Cape Le Grand jest zaledwie 50 km. A tam czeka na Ciebie jeszcze więcej atrakcji. W poniższym wpisie znajdziesz informacje o tym, co warto zobaczyć w Esperance w Zachodniej Australii.

PARK NARODOWY CAPE LE GRAND

Park Narodowy Cape Le Grand jest położony 50 km na wschód od Esperance. Znajdziesz tam jedne z najpiękniejszych plaż w całej Australii, w tym słynną Lucky Bay. Zatoka jest naprawdę zjawiskowa. Biały piasek, turkusowa woda oraz… kangury. Serio! Przy odrobinie szczęścia można tu spotkać przyjaźnie nastawione kangury, a nawet pokusić się o wspólne zdjęcie. Nieźle, prawda? Nie bez powodu Lucky Bay jest uwielbiana przez turystów. Więcej o Parku Narodowym Cape Le Grand przeczytasz w osobnym wpisie.

Plaża w Esperance w Zachodniej Australii
Kangury na Lucky Bay w Zachodniej Australii
Lucky Bay

PLAŻE W ESPERANCE

Czy wizyta w Parku Narodowym Cape Le Grand jest konieczna, aby odpocząć na niebiańsko pięknej plaży i popływać w krystalicznie czystej wodzie? Odpowiedź brzmi nie! W Esperance niedaleko centrum miasta, jest kilka plaż, równie pięknych, jak te w parku narodowym. Między innymi 9 Mile Beach, Observatory Beach z punktem widokowym oraz Twilight Beach z granitowymi klifami wyłaniającymi się z oceanu. Dalej na wschód warto zatrzymać się na Salmon Beach, Fourth Beach, Blue Haven, West Beach oraz Lovers Beach.

Esperance w Zachodniej Australii
Observatory Beach w Esperance w Zachodniej Australii
Observatory Beach

TEN MILE LAGOON WIND FARM

Jadąc do Esperance warto także zajrzeć do Ten Mile Lagoon Wind Farm, pierwszej elektrowni wiatrowej wybudowanej w Australii, działającej do dzisiaj. Na wzgórzu znajduje się dziewięć turbin wiatrowych o mocy 225 kW, które wytwarzają łącznie nieco ponad 2 MW energii. Miejsce zostało formalnie otwarte w październiku 1993 roku, po udanej próbie wyprodukowania energii wiatrowej na wybrzeżu, tuż przy Salmon Beach. Esperance jest odizolowanym miastem, stąd potrzeba wykorzystania alternatywnych źródeł energii.

Elektrownia wiatrowa w Esperance w Zachodniej Australii
Elektrownia wiatrowa w Esperance w Zachodniej Australii
Ten Mile Lagoon Wind Farm

PINK LAKE

Różowe jeziora cieszą się w Australii dużą popularnością, szczególnie na Instagramie. Niestety Pink Lake w Esperance było różowe ostatni raz kilkanaście lat temu. Kiedy ponownie uzyska pożądany kolor? Tego nie wie nikt. Wszystko zależy od obecności specyficznego rodzaju glonów, który wzrasta przy odpowiednim zasoleniu i temperaturze wody. W Internecie krążą zdjęcia intensywnie różowego jeziora w pobliżu Esperance. Jednak nie jest to Pink Lake, a położone nieco dalej Lake Hillier. Aby tam dotrzeć, trzeba wykupić wycieczkę. Jeżeli wybierasz się od Parku Narodowego Kalbarri, alternatywą może okazać się Hutt Lagoon.

Różowe jezioro w Esperance w Zachodniej Australii
Różowe jezioro w Esperance w Zachodniej Australii
Pink Lake

ESPERANCE STONEHENGE

Idealny pomysł na biznes? Stworzyć replikę Stonehenge na terenie swojej własnej posesji i kasować 12 AUD każdego, kto będzie chciał ją zobaczyć. Esperance Stonehenge to jedyna pełno wymiarowa replika słynnego brytyjskiego zabytku, która została wzniesiona ponad 5000 lat później niż oryginał. Budowla składa się ze 137 kamiennych bloków i waży ponad 2500 ton. Czy warto tutaj wpaść? W moim odczuciu jest to pułapka turystyczna, którą powinno się omijać szerokim łukiem. O dziwo, cieszy się ona dość dużą popularnością.

Esperance Stonehenge w Zachodniej Australii
Esperance Stonehenge w Zachodniej Australii
Esperance Stonehenge

To już wszystkie atrakcje, które czekają na Ciebie w Esperance w Zachodniej Australii. Która z nich podoba Ci się najbardziej? Daj znać w komentarzu!


Hej, tu Karolina, autorka tego bloga. Jeżeli korzystasz z moich treści i uważasz, że są one wartościowe to będzie mi bardzo miło, jeżeli wesprzesz moją działalność, stawiając mi wirtualną kawę. Pisanie bloga sprawia mi ogromną frajdę, ale pochłania mnóstwo czasu i energii. Kawa zawsze się przyda!

Postaw mi kawę na buycoffee.to