Gdzie zobaczyć Jacarandy w Perth
Australia,  Australia Zachodnia

GDZIE ZOBACZYĆ JACARANDY W PERTH?

Jacaranda pochodzi z Ameryki Południowej, ale zadomowiła się w Australii na dobre. Widać to szczególnie wiosną, gdy drzewa zaczynają kwitnąć i stają się coraz bardziej fioletowe. Purpurowe Jacarandy można zobaczyć w większości australijskich miast od początku października do końca grudnia. W tym okresie w Perth zobaczysz je prawie na każdym kroku. Jednak jest kilka takich ulic, gdzie Jacarandy występują w dużej ilości, blisko siebie i tworzą wspaniałe tło do zdjęć. Poniżej więcej o tym, gdzie zobaczyć Jacarandy w Perth.

APPLECROSS

Applecross słynie z największej ilości Jacarand w Perth. Nie jedna, nie dwie, a prawie wszystkie ulice stają się tam purpurowe na wiosnę. Dlatego ciężko jest wskazać najlepszą lokalizację w tej dzielnicy. Sugeruję przyjechać do Applecross autem, pojeździć trochę dookoła i zatrzymać się tam, gdzie jest najbardziej fioletowo. Na Instagramie znajdziesz sporo zdjęć wykonanych na Nisbet Road. Jest to jedna z tych ulic w Applecross, która w sezonie ocieka fioletem. Warto tutaj wpaść od połowy listopada do połowy grudnia.

W Applecross w Perth można zobaczyć Jacarandy
Gdzie zobaczyć Jacarandy w Perth
Applecross

SUBIACO

Po drugiej stronie rzeki, około 13 km od Applecross, znajduje się kolejne miejsce, gdzie zobaczysz Jacarandy w Perth. Jest to Old Jacaranda Way w dzielnicy Subiaco. Nazwa ulicy zobowiązuje, prawda? W tej okolicy poza purpurowymi Jacarandami znajduje się również sporo ekskluzywnych domów, które świetnie wyglądają razem na zdjęciach. Old Jacarandas Way to nie jedyna ulica, która staje się purpurowa na wiosnę w Subiaco. Koniecznie wpadnij też na znajdującą się nieopodal Mere View Way. Tam też bywa fioletowo.

W Subiaco w Perth można zobaczyć Jacarandy
W Subiaco w Perth można zobaczyć Jacarandy
Subiaco

KINGS PARK

Kings Park to jedno z tych miejsc, które trzeba odwiedzić będąc w Perth. Uwielbiany zarówno przez mieszkańców miasta, jak i przez turystów, jest idealną opcją na poranny jogging, popołudniową kawę czy wieczorny spacer. A wiosną, idąc do Kings Parku, koniecznie zatrzymaj się na chwilę na Mount Street oraz Bellevue Terrace. To właśnie na tych dwóch ulicach zobaczysz kwitnące na fioletowo Jacarandy. Mount Street to zdecydowanie moja ulubiona lokalizacja w Perth, gdzie można podziwiać te przepiękne drzewa.

Gdzie można zobaczyć Jacarandy w Perth
Gdzie można zobaczyć Jacarandy w Perth
Kings Park

EAST PERTH

Gdzie jeszcze można zobaczyć Jacarandy w Perth? Kolejne warte uwagi miejsce to East Perth. W tej dzielnicy Jacarandy występują na kilku ulicach w pobliżu Hyde Park. Szczególnie polecam wpaść na Malborough Street, która późną wiosną przypomina fioletową krainę czarów i jest fantastycznym miejscem do robienia zdjęć. Kolejna lokalizacja to Baker Avenue przy Birdwood Square. Jacarandy rosną tam wzdłuż ulicy, a także na terenie boiska. Z East Perth jest już niedaleko do North Perth. O tej dzielnicy przeczytasz więcej poniżej.

W East Perth można zobaczyć Jacarandy
W East Perth można zobaczyć Jacarandy
East Perth

NORTH PERTH

W North Perth znalazłam dwie ciekawe lokalizacje, gdzie można podziwiać fioletowe Jacarandy. Pierwsze miejsce to końcówka Bulwer Street, tuż przy Violet Street. Między boiskiem do siatkówki plażowej, a domem socjalnym Bethanie West Perth, znajdziesz krótką, brukowaną uliczkę z ławką i wieloma Jacarandami. Coś cudownego! Drugie miejsce, to Leake Street. Ulica dużo dłuższa od poprzedniej, pełna Jacarand i oferująca wspaniały widok na centrum miasta. Warto się tutaj zatrzymać po drodze do East Perth.

W North Perth można zobaczyć Jacarandy
W North Perth można zobaczyć Jacarandy
North Perth

VICTORIA PARK

Victoria Park to dzielnica Perth leżąca po tej samej stronie rzeki co Applecross. Pełna restauracji, barów i kawiarni, a także Jacarand kwitnących tutaj późną wiosną. Dwie godne polecenia lokalizacje to Lichfield Street oraz McMaster Street. Obie ulice wyglądają piękne! Na zakończenie chciałabym wspomnieć, że każdy rok jest inny. W 2020 Jacarandy stawały się purpurowe w Perth już pod koniec października. Natomiast w 2021 drzewa zaczęły kwitnąć dopiero w listopadzie. Co przyniosą kolejne lata? Czas pokaże!

Gdzie można zobaczyć Jacarandy w Perth
Gdzie można zobaczyć Jacarandy w Zachodniej Australii
Victoria Park

To są najlepsze miejsca, gdzie można zobaczyć Jacarandy w Perth. Czy widziałeś już te drzewa na żywo? Daj znać w komentarzu!


Hej, tu Karolina, autorka tego bloga. Jeżeli korzystasz z moich treści i uważasz, że są one wartościowe to będzie mi bardzo miło, jeżeli wesprzesz moją działalność, stawiając mi wirtualną kawę. Pisanie bloga sprawia mi ogromną frajdę, ale pochłania mnóstwo czasu i energii. Kawa zawsze się przyda!

Postaw mi kawę na buycoffee.to